15 березня 2022 року – звернення Президента Володимира Зеленського:

zelenskiy to companies » підтримує війну Росії

“Ми повинні тиснути на Росію так, щоб ціна за цю війну проти України стала надзвичайно болісною. Щоб усі у світі зайняли моральну позицію. Не тільки держави, а й компанії. Я кажу про бізнес.

Великі корпорації, які все ще спонсорують військову машину Росії, які не пішли з російського ринку, хоча повинні були зробити це одразу. Одразу, коли світ побачив, що роблять російські війська на нашій українській землі.”

Джерело

Які компанії не пішли з Росії basf
ДОКАЗ

16 березня 2022 року – економічна правда (basf):

“Концерни з виробництва ліків, побутової хімії та харчових добавок теж не поспішають іти з російського з ринку. Мова про німецькі компанії BayerBASF та Henkel.

BASF спочатку оголосила про припинення роботи, але потім продовжила постачання до Росії.

Свого часу BASF допоміг Росії та Газпрому посилити газову залежність ЄС. У 2015 рр компанія обміняла свої газові об’єкти в Європі Газпрому – величезні підземні сховища газу в Редені та Ємгумі (Німеччина) та Гайдах (Австрія),  розвідку та видобуток нафти і газу в південній частині Північного моря в обмін  на частку 25% плюс одна акція блоків IV і V в Ачимівського пласту Уренгойського газоконденсатного родовища в Західному Сибірі.

Німецька компанія також була партнером по Північному потоку 2

Для всіх цих компаній російський ринок не є стратегічним і становить лише кілька відсотків від загальної виручки.

Лише ці три виробники щорічно сплачують до бюджету країни-окупанта близько 600 млн дол податків.”

Джерело

Які компанії не пішли з Росії basf
ДОКАЗ

16 березня 2023 року – Єльська школа менеджменту:

Трохи бєкграунду джерела фактчеку:

“У нас є команда експертів із досвідом фінансового аналізу, економіки, бухгалтерського обліку, стратегії, управління, геополітики та євразійських справ, які вільно володіють десятьма мовами, включаючи російську, українську, німецьку, французьку, італійську, іспанську, китайську, гінді, польську та англійською мовою, зібравши цей унікальний набір даних з використанням відкритих джерел, таких як державні регуляторні документи, податкові документи, звіти компаній, звіти фінансових аналітиків, Bloomberg, FactSet, MSCI, S&P Capital IQ, Thomson Reuters та ділові ЗМІ зі 166 країн; а також непублічні джерела, у тому числі глобальна мережа у стилі вікі з понад 250 інсайдерами компанії, інформаторами та контактами керівництва.”

Статус компанії згідно аналіза: припинити російські операції

Джерело

Які компанії не пішли з Росії basf
ДОКАЗ