15 березня 2022 року – звернення Президента Володимира Зеленського:

zelenskiy to companies » підтримує війну Росії

“Ми повинні тиснути на Росію так, щоб ціна за цю війну проти України стала надзвичайно болісною. Щоб усі у світі зайняли моральну позицію. Не тільки держави, а й компанії. Я кажу про бізнес.

Великі корпорації, які все ще спонсорують військову машину Росії, які не пішли з російського ринку, хоча повинні були зробити це одразу. Одразу, коли світ побачив, що роблять російські війська на нашій українській землі.”

Джерело

bayer, Які компанії не пішли з Росії: bayer
ДОКАЗ

16 березня 2022 року – економічна правда (bayer):

“Концерни з виробництва ліків, побутової хімії та харчових добавок теж не поспішають іти з російського з ринку. Мова про німецькі компанії BayerBASF та Henkel.

Найчутливішою з цього списку є Bayer. Вона виробляє важливі ліки і продовжить їх постачати. Водночас компанія відмовилася від інвестицій і всієї діяльності, крім тієї, що стосується охорони

Для всіх цих компаній російський ринок не є стратегічним і становить лише кілька відсотків від загальної виручки.

Лише ці три виробники щорічно сплачують до бюджету країни-окупанта близько 600 млн дол податків.”

Джерело

bayer, Які компанії не пішли з Росії: bayer
ДОКАЗ

21 січня 2023 року – Deutsche Welle:

“Медична техніка та ліки для росіян. І для солдатів теж?

Забезпечувати російський ринок продукцією Made in Germany продовжують також німецькі виробники медичного обладнання В. Braun, Fresenius, Siemens Healthineers та фармацевтичні компанії Bayer та Merck. Bild цитує главу Bayer Вернера Баумана (Werner Baumann), який говорить про “етичні зобов’язання” перед громадянським населенням Росії. Merck, зазначає видання, навіть збирається збільшити кількість своїх співробітників у РФ.

В результаті структура експорту з Німеччини в Росію помітно змінилася, констатує портал тижневика Die Zeit: тепер чверть його обсягу, і тим самим найбільша частка в щомісячних постачаннях приблизно на 1 млрд євро припадає на фармацевтичну продукцію. При цьому німецька сторона свідомо йде на те, що частина ліків, що постачаються, може бути використана для лікування поранених в ході агресії проти України російських солдатів.

Джерело

Bild цитує главу Bayer Вернера Баумана (Werner Baumann), який говорить про "етичні зобов'язання" перед громадянським населенням Росії
ДОКАЗ

16 березня 2023 року – Єльська школа менеджменту:

Трохи бєкграунду джерела фактчеку:

“У нас є команда експертів із досвідом фінансового аналізу, економіки, бухгалтерського обліку, стратегії, управління, геополітики та євразійських справ, які вільно володіють десятьма мовами, включаючи російську, українську, німецьку, французьку, італійську, іспанську, китайську, гінді, польську та англійською мовою, зібравши цей унікальний набір даних з використанням відкритих джерел, таких як державні регуляторні документи, податкові документи, звіти компаній, звіти фінансових аналітиків, Bloomberg, FactSet, MSCI, S&P Capital IQ, Thomson Reuters та ділові ЗМІ зі 166 країн; а також непублічні джерела, у тому числі глобальна мережа у стилі вікі з понад 250 інсайдерами компанії, інформаторами та контактами керівництва.”

Статус компанії згідно аналіза: припинення невизначеної неосновної підприємницької діяльності

Джерело

bayer, Які компанії не пішли з Росії: bayer
ДОКАЗ