16 березня 2022 року – економічна правда (groupe renault):

“Попри жорсткі технологічні санкції та дефіцит запчастин, деякі автовиробники готові продовжувати діяльність у Росії. Серед них – Renault (Франція), Hyundai (Корея), Kia Motors (Корея), Mitsubishi (Японія) та Nissan (Японія).

Renault, Mitsubishi, Hyundai та Kia разом сплачують 2,5 млрд дол податків.

Найбільша увага прикута до компанії Renault, яка зупинила свої заводи, але продовжує співпрацю з “АвтоВАЗом”. Французький концерн володіє 66% російського автогіганта і поки не має наміру виходити з бізнесу.

На думку експертів Motor.ru, якщо французький власник вирішить покинути російський автопром, заводи “АвтоВАЗу” зможуть збирати лише дві моделі: Niva Legend та Niva Travel.”

Джерело

Які компанії не пішли з Росії groupe renault
ДОКАЗ

06 червня 2022 року – економічна правда (groupe renault):

“Колишній завод Renault у Москві після зміни власника перейменували на “Москвич”.

У травні стало відомо, що російські активи французької автомобілебудівної компанії Renault перейшли у державну власність РФ.

У результаті операцій частки в активах розподіляться таким чином:

100% акцій ЗАТ “Рено Росія” володітиме Уряд Москви.
67,69% акцій автоконцерну “АВТОВАЗ” переходять у власність Російської Федерації в особі ФГУП “НАМІ”.
Акції автоконцерну АВТОВАЗ, що залишилися, збереже ДК “Ростех”.


Мер Москви Сергій Собянін заявив, що на заводі Renault у Москві відновлять виробництво автомобілів під “історичним” брендом “Москвич”.”

Джерело

Колишній завод Renault у Москві після зміни власника перейменували на "Москвич"
ДОКАЗ

16 березня 2023 року – Єльська школа менеджменту (groupe renault):

Трохи бєкграунду джерела фактчеку:

“У нас є команда експертів із досвідом фінансового аналізу, економіки, бухгалтерського обліку, стратегії, управління, геополітики та євразійських справ, які вільно володіють десятьма мовами, включаючи російську, українську, німецьку, французьку, італійську, іспанську, китайську, гінді, польську та англійською мовою, зібравши цей унікальний набір даних з використанням відкритих джерел, таких як державні регуляторні документи, податкові документи, звіти компаній, звіти фінансових аналітиків, Bloomberg, FactSet, MSCI, S&P Capital IQ, Thomson Reuters та ділові ЗМІ зі 166 країн; а також непублічні джерела, у тому числі глобальна мережа у стилі вікі з понад 250 інсайдерами компанії, інформаторами та контактами керівництва.”

Статус компанії Groupe Renault згідно аналіза: призупинити діяльність в Росії

Джерело

Які компанії не пішли з Росії groupe renault
ДОКАЗ