16 березня 2022 року – економічна правда (jti):

“Двоє основних тютнових виробників залишаються на російському ринку. Це Philip Morris (США), Japan Tobacco International (Японія).

Одразу піти з ринку РФ їм важко, адже ці виробники залежні від російських споживачів. Країни Східної Європи входять до провідної десятки за обсягами вживанням сигарет на душу населення. Російський ринок серед них найбільший.

За даними Stat Space, російський ринок у виручці Japan Tobacco International становить 21,2%, Philip Morris – 17,3%.

Інвестиції в нові потужності готові згортати майже всі компанії, однак малоймовірно, що виробники сигарет у найближчий час припинять співпрацю з країною-окупантом.

На ці дві тютюнові компанії припадає 40% усіх податкових надходжень до російського бюджету серед іноземних компаній, які залишилися в Росії, – 8,3 млрд дол.”

Джерело

jti, Які компанії не пішли з Росії: jti
ДОКАЗ

28 квітня 2022 року – економічна правда (jti):

“Japan Tobacco вивчає можливість продажу свого бізнесу у Росії. Про це йдеться у заяві компанії.

Враховуючи складну та непередбачувану обстановку, JT Group продовжує оцінювати різні варіанти свого російського бізнесу, включаючи потенційну передачу права власності”, – підкреслив керівник компанії.

У Japan Tobacco додали, що в Росії у неї працевлаштовано близько 4 тис співробітників.

Джерело

Japan Tobacco вивчає можливість продажу свого бізнесу у Росії
ДОКАЗ

14 березня 2023 року – Єльська школа менеджменту:

Трохи бєкграунду джерела фактчеку:

“У нас є команда експертів із досвідом фінансового аналізу, економіки, бухгалтерського обліку, стратегії, управління, геополітики та євразійських справ, які вільно володіють десятьма мовами, включаючи російську, українську, німецьку, французьку, італійську, іспанську, китайську, гінді, польську та англійською мовою, зібравши цей унікальний набір даних з використанням відкритих джерел, таких як державні регуляторні документи, податкові документи, звіти компаній, звіти фінансових аналітиків, Bloomberg, FactSet, MSCI, S&P Capital IQ, Thomson Reuters та ділові ЗМІ зі 166 країн; а також непублічні джерела, у тому числі глобальна мережа у стилі вікі з понад 250 інсайдерами компанії, інформаторами та контактами керівництва.”

Статус компанії jti згідно аналіза: припинив нові інвестиції та маркетингову діяльність в Росії

Джерело

jti, Які компанії не пішли з Росії: jti
ДОКАЗ

24 серпня 2023 року – НАЗК:

НАЗК внесло Japan Tobacco International до переліку міжнародних спонсорів війни:

“JTI – лідер тютюнового ринку в росії (частка ринку становить 34,9%) та одна з найбільших FMCG-компаній у країні за обсягом продажів.

У росії працюють чотири заводи компанії JTI, включно з двома фабриками готової продукції – «Петр I» в Санкт-Петербурзі та «Донской табак» у Ростові-на-Дону, а також двома фабриками з оброблення тютюнової сировини: «Дж. Т. И. Елец» у Липецькій області та «Крес Нева» у Ленінградській області.
JTI – найбільший інвестор і провідний платник податків у російській тютюновій індустрії. За останні 20 років інвестиції JTI в економіку рф перевищили 4,6 млрд дол. США. Податкові платежі компанії 2020 року забезпечили 1,4% доходу федерального бюджету рф.

Представник JTI заявив, що JT Group призупинила нові інвестиції та маркетингову діяльність у росії, але компанія продовжує виробляти та поширювати продукцію в росії. «За цих обставин JT Group продовжує приймати необхідні рішення для вирішення ситуації, що змінюється, відповідно до застосовних норм і міжнародних санкцій», — сказав речник, додавши, що російський ринок генерував близько 2 млрд дол. США у 2022 році для JT групи, або приблизно 11% її консолідованого доходу того року.

Позаминулий 2021 рік JTI завершила з виручкою у 7,4 млрд дол. США. З цієї суми 3,6 млрд дол. США відправилися прямісінько до російського бюджету. А це вартість близько 100 російських винищувачів, що переносять «Кинжали» та майже щоденно тероризують українські міста.
Таким чином, Japan Tobacco International спонсорує агресію проти України.”

Джерело

НАЗК внесло Japan Tobacco International до переліку міжнародних спонсорів війни
ДОКАЗ

03 листопада 2023 року – економіяна правда:

Японська тютюнова компанія JTI вирішила продовжити свій бізнес у РФ:

“Про це пише Forbes Russia із посиланням на директора з корпоративних відносин і комунікацій JTI Росія Сергія Глушкова.

Глушков стверджує, що компанія ухвалила таке рішення “для того, щоб не позбавляти споживачів того продукту, до якого вони звикли”.

При цьому, за його словами, JTI не стане виводити на російський ринок пристрій для нагрівання тютюну нового покоління. Глушков також заявив, що JTI дотримується всіх правил регулювання, як міжнародних, так і на російському ринку.”

Джерело

Японська тютюнова компанія JTI вирішила продовжити свій бізнес у РФ
ДОКАЗ