15 березня 2022 року – звернення Президента Володимира Зеленського:

zelenskiy to companies » підтримує війну Росії

“Ми повинні тиснути на Росію так, щоб ціна за цю війну проти України стала надзвичайно болісною. Щоб усі у світі зайняли моральну позицію. Не тільки держави, а й компанії. Я кажу про бізнес.

Великі корпорації, які все ще спонсорують військову машину Росії, які не пішли з російського ринку, хоча повинні були зробити це одразу. Одразу, коли світ побачив, що роблять російські війська на нашій українській землі.”

Джерело

Які компанії не пішли з Росії nestle
ДОКАЗ

16 березня 2022 року – економічна правда (nestle):

“У Росії залишаються такі великі виробники продуктів харчування: Nestle (Швейцарія), Mars (США), Danone (Франція), PepsiCo (США), Coca-Cola (США).

Корпорації Nestle належить низка відомих брендів: Nescafe, Nesquik, Kit Kat, Purina, Nuts, Fitness. Компанія оголосила про намір працювати з країною-окупантом, хоча й обмежила інвестиції і продаж окремої продукції.

Джерело

Які компанії не пішли з Росії nestle
ДОКАЗ

22 березня 2022 року – obozrevatel:

“Деякі бренди вирішили всидіти відразу на двох стільцях. Вони голосно заявили про обмеження роботи на російському ринку, але при цьому лише зупинили інвестиції та прибрали рекламу, але продовжують вести там бізнес.

У 2020 році ці пʼять компаній мали виручку 728 млрд руб (9,9 млрд дол). На них припадає левова частка асортименту в супермаркетах.

“Серед них – американська продовольча компанія Mars. Вона виробляє продукцію під бендами Mars, Snickers, Milky Way, Twix, M&M’s. Другий великий приклад – Nestlé. Серед торгових марок Nescafé, Світоч, Мівіна, Торчин, Nesquik, Coffee-Mate, Nuts, KitKat, Lion, Purina, Nespresso, Gerber, Bistrof.”

Джерело

Які компанії не пішли з Росії nestle
ДОКАЗ

16 березня 2023 року – Єльська школа менеджменту:

Трохи бєкграунду джерела фактчеку:

“У нас є команда експертів із досвідом фінансового аналізу, економіки, бухгалтерського обліку, стратегії, управління, геополітики та євразійських справ, які вільно володіють десятьма мовами, включаючи російську, українську, німецьку, французьку, італійську, іспанську, китайську, гінді, польську та англійською мовою, зібравши цей унікальний набір даних з використанням відкритих джерел, таких як державні регуляторні документи, податкові документи, звіти компаній, звіти фінансових аналітиків, Bloomberg, FactSet, MSCI, S&P Capital IQ, Thomson Reuters та ділові ЗМІ зі 166 країн; а також непублічні джерела, у тому числі глобальна мережа у стилі вікі з понад 250 інсайдерами компанії, інформаторами та контактами керівництва.”

Статус компанії згідно аналіза: припинив імпорт/експорт несуттєвих товарів до Росії, припинив рекламу та призупинив усі капітальні інвестиції

Джерело

Які компанії не пішли з Росії nestle
ДОКАЗ

02 листопада 2023 року – НАЗК:

Через 80 років після Другої світової війни Nestle знову «годує» агресора:

“Компанія є однією з найбільших харчових компаній, яка продовжує працювати в російській федерації. На початок 2022 року у Nestle налічувалося в росії сім фабрик. Прибуток від російського ринку становить трохи більше 2% від діяльності всього Nestle. У компанії в росії працює понад 7000 співробітників .

В росії здійснює діяльність через ТОВ “Нестле Россия”. У 2021 році річний дохід компанії в росії склав понад $2,5 млрд. Також сплачувала податки до бюджету агресора, зокрема у 2021 році компанія сплатила податок на прибуток у сумі понад $25 млн . Nestle не опублікувала дані про свої доходи та податки за 2022 рік.

Невдовзі після початку повномасштабного вторгнення у компанії заявили про призупинення експорту та імпорту в росію, за винятком «товарів первинної необхідності». Проте, за повідомленнями ЗМІ, станом на лютий 2023 року полиці російських магазинів були переповнені продукцією Nestle.
Відомо, що ТОВ “Нестле Россия” імпортувала до росії напівфабрикатів та сировини у 2022 році на суму 374 млн. дол. США, а за 9 місяців 2023 року на суму 271 млн. дол. США. Крім того Нестле в жовтні 2022 року під виглядом сухомолочної суміші завозила на територію росії технічне обладнання, про що свідчить судове провадження арбітражного суду м. москва у справі № А40-24044/2023. Тобто компанія завозить не лише сировину для товарів первинної необхідності, а намагається приховано направляти до росії технологічне обладнання для розвитку власного бізнесу.

Таким чином, Nestle продовжує активно підтримувати економіку росії і, відповідно, спонсорувати агресію проти України.”

Джерело

Через 80 років після Другої світової війни Nestle знову «годує» агресора
ДОКАЗ