15 березня 2022 року – звернення Президента Володимира Зеленського:

zelenskiy to companies » підтримує війну Росії

“Ми повинні тиснути на Росію так, щоб ціна за цю війну проти України стала надзвичайно болісною. Щоб усі у світі зайняли моральну позицію. Не тільки держави, а й компанії. Я кажу про бізнес.

Великі корпорації, які все ще спонсорують військову машину Росії, які не пішли з російського ринку, хоча повинні були зробити це одразу. Одразу, коли світ побачив, що роблять російські війська на нашій українській землі.”

Джерело

unilever, Які компанії не пішли з Росії
ДОКАЗ

20 березня 2023 року – Єльська школа менеджменту (unilever):

Трохи бєкграунду джерела фактчеку:

“У нас є команда експертів із досвідом фінансового аналізу, економіки, бухгалтерського обліку, стратегії, управління, геополітики та євразійських справ, які вільно володіють десятьма мовами, включаючи російську, українську, німецьку, французьку, італійську, іспанську, китайську, гінді, польську та англійською мовою, зібравши цей унікальний набір даних з використанням відкритих джерел, таких як державні регуляторні документи, податкові документи, звіти компаній, звіти фінансових аналітиків, Bloomberg, FactSet, MSCI, S&P Capital IQ, Thomson Reuters та ділові ЗМІ зі 166 країн; а також непублічні джерела, у тому числі глобальна мережа у стилі вікі з понад 250 інсайдерами компанії, інформаторами та контактами керівництва.”

Статус компанії Unilever згідно аналіза: припинив імпорт/експорт і зупинив всю рекламу та інвестиції

Джерело

unilever, Які компанії не пішли з Росії
ДОКАЗ

03 липня 2023 року – НАЗК:

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло британську корпорацію Unilever до переліку міжнародних спонсорів війни:

“У рф в працюють понад 3000 співробітників. У 2022 році на частку російського бізнесу припало 1,4% обороту і 2% її чистого прибутку, який в 2022 році зріс на 24,9% в порівнянні з 2021 і склав €8,03 млрд. Виручка компанії зросла до €60,1 млрд (+14,5%). Продажі виросли у всіх категоріях, найбільше — продажі косметики (+20,8%).

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну компанія пообіцяла призупинити весь імпорт і експорт своєї продукції в росію та з неї, а також припинити всі медійні та рекламні витрати. Unilever “продовжуватиме постачати жителям країни продукти харчування та засоби гігієни, виготовлені в Росії”.

Однак через рік прибуток Unilever Russia подвоївся з 4,8 млрд рублів (€56 мілн) у 2021 році до понад 9,2 млрд рублів (€108 млн) минулого року.

Крім того, завдяки отриманому значному об’єму прибутку (+91%) ТОВ «Юнілевер Русь» вдалося збільшити капітал до 34,5 млрд рублів у 2022 році з 25,3 млрд рублів у 2021 році або на +37%.

Податків до бюджету рф за 2022 рік ТОВ «Юнілевер Русь» заплатило близько $50 млн.

Прес-служба Unilever у Росії заявила Forbes, що «позиція Unilever на росії не змінилася»: підприємства в Омську, Єкатеринбурзі, Санкт-Петербурзі та Тулі продовжують свою роботу, а офіси — операційну діяльність, забезпечуючи присутність брендів у точках продажу.

Джерело

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло британську корпорацію Unilever до переліку міжнародних спонсорів війни
ДОКАЗ

24 липня 2023 року – економічна правда (unilever):

Unilever не проти призову співробітників компанії до російської армії:

“У відповіді на запит групи B4Ukraine, яка агітує компанії припинити свою діяльність в Росії, директор Unilever з бізнес-операцій та ланцюжка поставок Реджинальдо Еккліссато написав, що “ми знаємо про закон, який вимагає від будь-якої компанії, що працює в РФ, дозволу на призов співробітників, якщо їх призвуть. Ми завжди дотримуємося всіх законів країн, в яких працюємо”, повідомляє BBC.

Водночас компанія заявила, що продовжує працювати в РФ, оскільки “вихід не є простим”, а також “щоб уникнути ризику того, що бізнес опиниться в руках російської держави, прямо чи опосередковано, та щоби допомогти захистити наших людей”.

Крім того,  листі до B4Ukraine Unilever повідомила, що у 2022 році сплатила до російського бюджету 3,8 млрд рублів податків. 

Джерело

Unilever не проти призову співробітників компанії до російської армії
ДОКАЗ

26 жовтня 2023 року – економічна правда (unilever):

Міжнародний спонсор війни Unilever продовжує бізнес у Росії:

“Один зі світових лідерів на ринку продуктів харчування та товарів побутової хімії, Unilever, вирішив продовжувати бізнес у РФ – звіт за 3 квартал цього року не містить жодного плану дій щодо виходу з Росії.

Про це повідомляє організація B4Ukraine із посиланням на звітність концерну за 3 квартал 2023 року.

Британський конгломерат Unilever, який нещодавно опинився під сильним тиском ЗМІ та громадськості через свій бізнес в Росії, оголосив свої фінансові результати за 3-й квартал. Виробник морозива Cornetto та мила Dove відстоює свою позицію щодо збереження присутності в Росії, посилаючись на “заходи стримування”, вжиті з метою “мінімізації внеску Unilever в російську державу.”

Джерело

Міжнародний спонсор війни Unilever продовжує бізнес у Росії
ДОКАЗ